25.11.2021

''YARATAN RABBİNİN ADIYLA OKU''

Siirt İl Müftülüğü 2021 Yılı Aylık Mutad Kasım Ayı personel toplantısı İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu başkanlığında Müftü Yardımcıları Muhammed Özdemir,  Fevzettin Sönmez ve Din görevlilerimizin katılımlarıyla maske-temizlik kuralına uygun olarak Siirt Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Akyamaç Köyü İmam-Hatibi Muhammed Galip Barlas’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda Siirt Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu açış konuşmasında; Din görevlilerinin tecrübe paylaşımdan örnekler vererek, din hizmetinin önemine dikkat çekti. Konuşmasında okumanın önemine de değinen Müftü Kapıcıoğlu, Yüce Allah’ın Peygamber Efendimize ilk emri 'Yaratan Rabbinin adıyla oku!' olmuştur. Okumak, bilgi ve beceri sahibi olmak, kadın-erkek hepimiz için dini ve insani bir görevdir." dedi.

Toplantıda Müftü Yardımcısı Fevzettin Sönmez ;  Gençlik bilgi yarışmaları ile ilgili ortaokul öğrencilerinin bu yarışmaya katılımının teşvik ve katılımlarının sağlanması için din görevlilerinin çalışma yapmalarını, Camilerdeki saf düzeni, Cami odaklı din hizmetleri formu, kitap oku-yorum projesi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir ise ; sosyal medya etik kuralları, bilinçli ve güvenli internet kullanımı, Diyanet takvimleri ve namaz vakitleri ile Diyanet dergisi, Elektrik sayaçları ve  Kudüs ziyaretleri hakkında bilgi verdi.

Toplantı dilek ve temennilerle tamamlandı.