T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Siirt Müftülüğü

09.07.2021

15 Temmuz Şehitleri İçin Hatim ve Mevlit Okundu

Siirt’te 15 Temmuz ve tüm aziz şehitlerimiz için mevlit okutuldu.

Siirt Valiliği himayelerinde İl Müftülüğümüz tarafından Merkez Abdulhakim Sancak Çarşı Camiinde 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerif okutularak, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliği için dualar edildi.

 Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ilahiler okundu.

Siirt İl Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için dua etti. İl Müftülüğüne bağlı kuran kurslarında okunan 158 hatimin duası yapıldı.

Aziz şehitlerimiz için okunan duanın ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Cami çıkışında vatandaşlara lokum ve gül suyu dağıtıldı.

Mevlit programına;  Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Vali Yardımcısı Samet Öztürk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, 3. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Gaffar Gören, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Tuğan, İl Genel Meclis Başkanı Cangir Bayram, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, Siirt Şehit Gazi Aileleri Güvenlik Korucuları Dernekler Federasyonu Başkanı Baki Olgaç, kurum müdürleri STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.