17.10.2023

Müftü Pinal, gençlerle buluştu

Müftü Pinal, gençlerle buluştu

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, 17 Ekim 1951 tarihinde yeniden eğitime başlayan “İmam Hatip Okullarının Kuruluşunun Yıl Dönümü” münasebetiyle gerçekleştirilen programda gençlerle buluştu.

 

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen programda Müftü Pinal gençlere yönelik konferans verdi.

 

Konferansta gençlere hitap eden Müftü Pinal, “İmam Hatip Okulları ahlakın, güvenin, samimiyetin ve bilginin pekiştiği yerdir. Topluma örnek ve önder olacak bireylerin yetiştiği eğitim kurumlarıdır.” dedi.

 

Pinal, “Bizler İmam Hatipliyiz, Peygamber Efendimiz (sas)’in izinden giderek davasına bizler sahip çıkmalıyız. Davranışlarımız ve sözlerimiz uyum içerisinde olmalı, yaşantımız ile insanlara örnek olmalıyız. Bunun içinde eğitim sürecini iyi, donanımlı ve başarılı geçirmeniz, öğretmenlerinizin tavsiyelerinize uymanız gerekir. Aynı zamanda yüce dinimizi temsil ve tebliğ ederken Rabbimizin emirleri ve Efendimiz (sas)’in tavsiyelerini hayatımıza tatbik edip ilk önce kendimiz riayet etmemiz önemlidir.” diye konuştu.

 

Programda İl Müftü Yardımcısı Ayser Şenyiğit, Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Menduhoğlu ve öğrenciler katıldı